Zahraničné pracovné cesty 2016: Máj

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
2.6.2016Szekeshfehervár, Maďarsko [PDF, 14 kB]
Dňa 8.mája 2016 sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia archeologického parku v blízkosti Szekeshfeherváru, ktorý mesto získalo od štátu pred vyše rokom. Potom nasledovali práce
na vytvorení krycích objektov a zázemia archeoparku, ktorý sa rozprestiera na vyše 26 ha.
Mesto Szekeshfehevár si uvedomuje význam rímskych pamiatok v svojom susedstve ako príležitosť pre rozvoj kultúry a cestovného ruchu. Po korunováciách sa stáva tento archeopark druhou nosnou témou prezentácie mesta.
2.6.2016Florencia, Taliansko [PDF, 29 kB]
V programe návštevy bola príprava výstavy, prezentácie fresky Bratislavy v Palazzo Vecchio vo Florencii spojenej s prezentáciou mesta Bratislava a organizácia konferencie „Veduta Bratislavy vo Florencii a jej skrytý príbeh“.
2.6.2016Zoetermeer, Holandsko [PDF, 36 kB]
Rokovanie sa uskutočnilo v sídle firmy VDG Security B.V. v meste Zoetermeer, výrobcu softvéru VDG Sence, ktorý používa mesto. Rokovanie bolo na základe pozvania VDG Security B.V. Stretnutie bolo spojené tiež so školením správcu systému a doriešenia otázok v súvislosti s používaným softvérom VDG Sense.
2.6.2016Eindhoven, Holandsko [PDF, 71 kB]
ZPC sa uskutočnila s cieľom participácie na valnom zhromaždení Európskeho inovačného partnerstva „Smart Cities and Communities“. Hl. m. Bratislava dostalo pozvánku participácie na základe aktivít nadväzujúcich na rozvoj TEN-T koridorov.
2.6.2016Porto, Portugalsko [PDF, 41 kB]
Medzinárodná konferencia EUROCITIES Cooperation Platform 2016 určená pre kontaktných referentov organizácie EUROCITIES v jednotlivých členských mestách. Cielom pravidelnej konferencie bolo informovať o aktuálnom dianí a novinkách v organizácii, zaškoliť nových kontaktných referentov, vzájomne zdieľať skúsenosti s prácou kontaktných referentov a nadväzovať vzájomné bilaterálne a multilaterálne vzťahy. Súčasťou konferencie boli tiež tematické workshopy a návštevy mestských inštitúcií.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 14.4.2016
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2016 > Zahraničné pracovné cesty 2016: Máj

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.