Zahraničné pracovné cesty 2015: Apríl

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
9.6.2015Viedeň, Rakúsko [PDF, 25 kB]
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa 21. apríla 2015 zúčastnil stretnutia primátorov hlavných miest členských štátov Európskej únie s Komisárkou pre regionálnu politku Corinou Cretu vo Viedni. Konferencia, organizovaná primátorom Viedne Michaelom Häuplom, bola v poradí už štvrtým fórom primátorov hlavných miest za posledné tri roky. Do diskusie sa okrem eurokomisárky C. Cretu zapojili primátori Amsterdamu, Atén, Bukurešti, Ľubľany, Luxemburgu, Ríma, Sofie, Viedne ako i námestníci primátorov ostatných hlavných miest európskej dvadsať osmičky. Rokovanie malo za cieľ zintenzívniť diskusiu o posilnení úlohy miest v európskych politikách a zefektívniť dialóg medzi mestami a Európskou komisiou o vytvorení tzv. urbánnej agendy EÚ.
9.6.2015Sofia, Bulharsko [PDF, 65 kB]
V hlavnom meste Bulharska – Sofii sa konalo stretnutie v rámci siete európskych miest združených v rámci projektu EUROCITIES. V rámci troch dní rokovaní boli predstavené
aktuálne trendy riešenia problémov, s ktorými sa európske mestá potýkajú.
28.4.2015Viedeň, Rakúsko [PDF, 30 kB]
Bratislavská delegácia sa vo štvrtok 9. apríla 2015 zúčastnila pracovnej návštevy Viedne, ktorej cieľom bolo potvrdenie záujmu o intenzívny dialóg s mestom ako strategickým partnerom zahraničnej spolupráce mesta Bratislavy. Hlavnými témami rozhovorov boli doprava, prepojenie Viedeň - Bratislava a aktuálne mestské témy. Rokovaní s viedenským primátorom M. Häuplom sa zúčastnil i slovenský veľvyslanec SR v Rakúsku J. Macháč.
28.4.2015Hradec Králové, Česká republika [PDF, 58 kB]
V Hradci Králové sa uskutočnil v dňoch 12. - 14. apríla 2015 18. ročník konferencie „Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS/LORIS/V4DIS 2014)“, ktorého zástupcovia z Bratislavy boli hosťami v medzinárodných blokoch V4DIS 2014. Pozvánku do diskusného panela otvorenia dostal aj štatutár mesta Ivo Nesrovnal.
Hlavné mesto SR Bratislava sa prezentovalo na výstavisku Aldis v Hradci Králové v laboratóriu, kde predstavilo svoju internetovú stránku, jej aplikácie, zámery, najmä však stratégiu vytvárania v duchu intuitívnosti tak, aby sa čo najviac uľahčilo jej používanie väčšine užívateľov.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 20.4.2015
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2015 > Zahraničné pracovné cesty 2015: Apríl

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.