Zahraničné pracovné cesty 2013: November

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
20.1.2014Gent, Belgicko [PDF, 28 kB]
Téma „inteligentné mestá - inteligentní občania““ boli ťažiskom výročnej konferencie európskej organizácie EUROCITIES, na ktorej sa v termíne 27.-30. novembra 2013 zúčastnil primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik.
Program výročnej konferencie pozostával z odborných stretnutí a výmeny názorov na vyššie uvedenú tému a rokovaní o fungovaní združenia EUROCITIES v roku 2014.
20.1.2014Strasbourg, Francúzsko [PDF, 54 kB]
Bratislava ako hlavné mesto členskej krajiny EÚ splna všetky predpoklady plného členstva v sieti EUROCITIES. Bratislava je členom od roku 2010 – členstvo bolo schválené mestským zastupiteľstvom v júli 2009, oficiálne bolo mesto za člena organizácie vyhlásené na výročnom valnom zhromaždení organizácie dna 27. novembra 2009 v Štokholme. Bratislava je riadnym členom: mobilitného fóra, kultúrneho fóra a fóra pre ekonomický rozvoj (EDF). Pracovná skupina Metropolitné územia (Working Group Metropolitan areas – WG MA) je súčasťou EDF. WG MA bola ustanovená v dňoch 11. - 13. októbra 2010 v Bruseli. Hlavné mesto SR Bratislava sa aktívne podieľa na odborných aktivitách WG MA.
8.1.2014Gijon, Španielsko [PDF, 34 kB]
V meste Gijon, Asturias, Španielsko, sa konal 6. workshop projektu Difass v rámci komponentu 3 na tému Spin offs/ Start-ups/ Early Stage, spojený so študijnou prehliadkou.
8.1.2014Stuttgart, Nemecko [PDF, 58 kB]
V dňoch 12.-13. Novembra 2013 sa v Nemeckom meste Stuttgart konal workshop k medzinárodnému projektu TIDE (Transport Innovation Deployment for Europe) s podtitulom „Innovative ideas and how to take advantage of them“. Projekt TIDE sa zaoberá 5 základnými okruhmi inovatívnych prístupov, kde okrem tém ako sú nemotorové spôsoby dopravy a elektromobilita prevláda inovatívny prístup k riešeniu problematiky verejnej dopravy. Celého workshopu zastúpeného viac ako 20 mestami nielen z Európy sa zúčastnilo viac ako 80 odborníkov z oblastí tematických okruhov riešených v rámci projektu TIDE. Za Hlavné mesto SR Bratislava som sa zúčastnil za cluster 5: „Public transport“.
8.1.2014Viedeň, Rakúsko [PDF, 27 kB]
Dňa 19.11.2013 sa konal vo Viedni workshop projektu EDITS (program Central Europe) k pracovnému balíku č.3 pre oblasť verejnej dopravy a vzájomnej výmeny dát medzi partnermi v tejto oblasti. Cieľom stretnutia bolo nájsť vhodnú platformu na vzájomnú výmenu dát tak, aby vyhovovala všetkým partnerom projektu.
8.1.2014Madrid, Španielsko [PDF, 29 kB]
Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik sa v termíne 12.-13.novembra 2013 zúčastnil zahraničnej pracovnej cesty do hlavného mesta Španielska – Madridu. Predmetná ZPC sa uskutočnila na podnet a pozvanie španielske strany a Zastupiteľského úradu SR v Madride.
Bilaterálnemu stretnutiu s primátorkou Madridu Anou Botellou Serrano predchádzali dve odborné stretnutia: rokovanie s vedením madridskej spoločnosti pre odvoz a likvidáciu odpadu a dopravným podnikom.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 8.1.2014
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2013 > Zahraničné pracovné cesty 2013: November

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.