Zahraničné pracovné cesty 2013: Október

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
8.1.2014Ľubľana, Slovinsko [PDF, 68 kB]
Hlavnou akciou počas služobnej cesty bol 3. ročník akcie s názvom Ljubljana Forum, tematicky orientované na Manažment vody a dopravy (Water and trasportation managment). Súčasťou fóra boli bloky odborných vstupov s úvodným slovom odborníkov a krátkym priestorom na diskusiu.
V rámci podujatia sa uskutočnilo aj bilaterálne stretnutie primátora Bratislavy s primátorom Ljubljany a jeho tímom. Obe strany prediskutovali najmä otázky rozpočtov a fungovania dopravy.
8.1.2014Atény, Grécko [PDF, 29 kB]
Námestníčka primátora Petra Nagyová Džerengová sa v termíne 17.-19. októbra 2013 zúčastnila 15. výročnej konferencie Únie hlavných miest strednej a juhovýchodnej Európy (UCSEEC) v Aténach.
Konferencia prebehla na základe dvoch stretnutí: zasadnutí Stáleho výboru (za účasti vedúcej oddelenia zahraničných vzťahov a protokolu) a Valného zhromaždenia (za účasti námestníčky primátora a vedúcej oddelenia zahraničných vzťahov a protokolu).
8.1.2014Viedeň, Rakúsko [PDF, 28 kB]
Pracovná cesta splnila svoj účel a v rámci riešenia projektu EDITS v prostredí Hlavného mesta SR Bratislava. Lead partner projektu spoločnosť AustriaTech ocenili záujem partnera – mesta Bratislava v oblasti realizácie spoločného stretnutia ako náhrady oficiálneho stretnutia partnerov projektu.
8.1.2014Schlosshof, Rakúsko [PDF, 87 kB]
Sieťové stretnutie s názvom „RECOM „Lokalita“ Regional governance – integrovaný prístup na území pozdĺž Dunaja a Moravy“ sa uskutočnilo v utorok, 22. Októbra 2013 v čase od 13:30 do 17:00 v zámku Schlos Hof, Billardzimmer, Schloss Hof 1, A-2294 Schlosshof, Rakúsko.
8.1.2014SchlossHof, Rakúsko [PDF, 39 kB]
Záverečné stretnutie k analýze sietí a potenciálov a príručke RECOM spolu s tematickým stretnutím sa uskutočnilo v rámci projektu cezhraničnej spolupráce RECOM SK-AT v Schloss Hofe v Rakúsku. Prerokovávali sa aktuálne aktivity týkajúce sa projektu a stavu príprav ďalšieho programového obdobia.
9.10.2013Graz, Rakúsko [PDF, 83 kB]
Drevo ako stavebný materiál nachádza mestskom priestore neustále širšie využitie. Okrem prestavieb, prístavieb a nadstavieb vznikajú z dreva i rozsiahlejšie viacpodlažné komplexy budov. Rozvoj celej mestskej časti z dreva s bytovými, kancelárskymi a obchodnými budovami momentálne prebieha v deviatej mestskej štvrti na juhu mesta Graz.
9.10.2013Brno, Česká republika [PDF, 28 kB]
Pracovná cesta splnila svoj účel a v rámci riešenia stratégie integrovanej dopravy, parkovania či taxislužby nám zástupcovia mesta Brna poskytli cenné informácie. Zaujímavou informáciou je použitie rozdielneho tarifu pre oblasť mesta Brna a ostatného regiónu zapojeného v IDS JMK.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 9.10.2013
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2013 > Zahraničné pracovné cesty 2013: Október

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.