Zahraničné pracovné cesty 2012: Jún

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
10.7.2012Rakúsko [PDF, 75 kB]
Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s dolnorakúskou destinačnou organizáciou Niederösterreich-Werbung zorganizoval dvojdňovú študijnú cestu do Dolného Rakúska v rámci cezhraničného projektu SK-AT 2007-2013 DESTINATOUR 2013.
Študijná cesta nadväzovala na cyklus odborných seminárov zameraných na prenos know-how v oblasti destinačného manažmentu z Dolného Rakúska a na zvýšenie profesionality v manažmente cestovného ruchu
27.6.2012Brusel, Belgicko [PDF, 23 kB]
Odovzdávanie cien súťaže RegioStars Awards 2012, v rámci ktorej sa projekt BAUM, ktorý realizuje Hlavné mesto SR Bratislava ako vedúci partner dostal do finále v kategórii City star. Odovzdávanie sa konalo v Hotel Le Plaza, 118-126 Boulevard Adolphe Max, 1000 Brussels
Súťaž RegioStars Awards, cenu pre inovatívne projekty vyhlásila európska komisia už 5. krát. Tento rok sa do súťaže prihlásilo 107 projektov z celej Európy. Z nich porota vybrala 24 najlepších do finále, kde súťažili o cenu v 5 rôznych kategóriách. Medzi nimi aj projekt BAUM (Bratislava územný manažment), ktorý súťažil v kategórii Citystar.
14. Júna 2012 sa v Bruseli uskutočnilo vyhlásenie víťazov a slávnostné odovzdávanie cien.
Zúčastnili sa ho zástupcovia všetkých finalistov súťaže. Za projekt BAUM sa okrem nás zúčastnili aj zástupcovia partnerov projektu z Burgenlandska a Dolného Rakúska.
27.6.2012Amsterdam, Holandsko [PDF, 39 kB]
Predmetom ZPC bola účasť na konferencií Triple-helix cooperation a na workshope Working Group Metropolitan Areas (WG MA), Eurocities, EDF. Triple- helix cooperation - riešenia pre posilnenie funkcií vzdelávania a podnikania v metropolitných regiónoch – predstavujú aktuálny prístup k riešeniu rozvoja v Amsterdamskom metropolitnom regióne (AMA) založenom na spolupráci vlády, vzdelávacích inštitúcií a privátneho sektoru.
27.6.2012Hainburg an der Donau, Rakúsko [PDF, 85 kB]
Stretnutie v rámci projektu RECOM, tentokrát na tému EZÚS (Európske zoskupenie územnej spolupráce).
Účastníkom stretnutia boli prezentované príklady existujúcich EZÚS, hlavne v Slovensko-Maďarskom pohraničí. Cieľom stretnutia bolo otvoriť diskusiu o zriadení EZÚS v Slovensko-Rakúskom pohraničí.
18.6.2012Viedeň, Rakúsko [PDF, 50 kB]
Dňa 13.6.2012 sa uskutočnilo rokovanie na základe pozvania Odboru krízového manažmentu mesta Viedne. Za mesto Viedeň boli okrem spomínaných prítomní p. Wolfgang Muller riaditeľ Magistrátu mesta Viedne, riaditeľ polície mesta Viedne, riaditeľ Záchrannej služby a veliteľ Hasičov mesta Viedne. Predmetom rokovania pri pracovnom obede bolo uzatvorenie zmluvy medzi mestom Viedeň a mestom Bratislava v oblasti krízového riadenia.
15.6.2012Hainburg an der Donau, Rakúsko [PDF, 43 kB]
Multilaterálne stretnutie sa uskutočnilo v rámci projektu cezhraničnej spolupráce RECOM SK-AT na tému „Európske zoskupenia územnej spolupráce“ Stretnutie sa uskutočnilo
v Hainburg an der Donau v Rakúsku.
14.6.2012Viedeň, Rakúsko [PDF, 87 kB]
Účasť na záverečnej konferencii k projektu POLYCE, v ktorom mesto Bratislava bola aktívnym partnerom projektu.
Ing.arch. Balašová vo svojej prezentácii vyhodnotila prínosy projektu z pohľadu Bratislavy a načrtla možnosti konkrétneho využitia výsledkov projektu napríklad pri spracovaní Prognózy Bratislavy.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 31.5.2012
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2012 > Zahraničné pracovné cesty 2012: Jún

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.