Zahraničné pracovné cesty 2012: Marec - archív dokumentov

 
 
ZmenenéNázov a anotácia
13.4.2012Liverpool, Anglicko [PDF, 26 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
GEC-Global Entrepreneurship Congress:
Témou GEC bolo podnikanie z hľadiska komplexnosti vplyvu na rozvoj spoločnosti. Spolupráca a posilnenie partnerstiev medzi podnikateľmi, vedcami, politikmi a investormi predstavuje kľúčovú orientáciu rozvoja ekonomiky miest. Podstatný je nielen finančný efekt podnikateľského zámeru, ale najmä prínosy a nové idey
pre zlepšenie života ľudí (zdravotný, sociálny, environmentálny a iný priaznivý prospech).
13.4.2012Novi Sad, Srbsko [PDF, 109 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
Účelom cesty bola účasť na medzinárodnom workshope v rámci projektu CUPA do ktorého sa mesto Bratislava zapojilo v roku 2010 zorganizovaním úvodného workshopu. Tento krát sa skupina odborníkov stretla v meste Novi Sad v Srbsku. Témou workshopu bol plánovaný rozvoj nábrežných častí mesta.
13.4.2012Engelhartstetten, Rakúsko [PDF, 43 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
Koordinačné stretnutie k slávnostnému otvoreniu Cyklomostu verejnosti.
13.4.2012Mikulov, Česká republika [PDF, 42 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
Stretnutie Riadiaceho výboru projektu Centrope Capacity.
23.3.2012Oslo, Nórsko [PDF, 89 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
V termíne 2.3. – 4.3. sa konal v priestoroch výstavného centra v Lilleströme odborný veľtrh cestovného ruchu Reiseliv Oslo 2012 s účasťou medzinárodných vystavovateľov z celého sveta. V priebehu troch dní veľtrh navštívilo viac ako 15 tis. návštevníkov, ktorí si plánovali dovolenku na rok 2012. Bratislava sa prezentovala spolu s národným stánkom Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, spolu s mestom Košice EHMK 2013 a cestovnou kanceláriou Slowakiet.com. Nóri majú o Bratislave hlboké znalosti. Na stánok prichádzali pripravení s vopred naplánovaným pobytom, čo chcú vidieť a zažiť. Najviac sa zaujímali o aktívne využitie času v Bratislave ako cyklistika, trekking, plavby loďou, gastronómiu a históriu.
23.3.2012Zlatibor, Srbsko [PDF, 82 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
Prezentácia projektu BAUM a spolupráce mesta v rámci cezhraničného regiónu na konferencii srbskej asociácie priestorových plánovačov v obci Zlatibor.
21.3.2012Budapešť, Maďarská republika [PDF, 90 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik absolvoval 12. marca 2012 pracovnú návštevu Budapešti. Na pôde Slovenského inštitútu (SI) spoločne s jeho riaditeľkou Janou Tomkovou slávnostne otvoril výstavu grafík Bratislavské kostoly, ktorá verejnosti predstavuje kultúrne, historické a duchovné dedičstvo mesta. Podujatia sa zúčastnilo niekoľko desiatok hostí, predstaviteľov krajanskej komunity, kultúrnych inštitúcií, budapeštianskeho magistrátu a médií. Primátora Budapešti Istvána Tarlósa na vernisáži zastúpil námestník Tamás Szentes, ktorý v osobnom posolstve primátora vyzdvihol spoločnú históriu a blízke kontakty oboch miest. Výstava je spoločným projektom Múzea mesta Bratislava, Magistrátu a SI a v priestoroch inštitútu bude návštevníkom prístupná do 7. mája 2012.
9.3.2012Vilnius, Litva [PDF, 115 kB]
K dnešnému dňu mimo interval zverejnenia na webstránke.
V dňoch 1.- 2. marca 2012 sa vo Vilniuse (Litovská republika) uskutočnila medzinárodná konferencia s názvom „E-solutions in the public administration system“. Konferenciu usporiadalo mesto Vilnius s cieľom vymeniť si s ďalšími mestami námety a skúsenosti s využívaním elektronických služieb pre svojich obyvateľov a pri správe mesta. Náklady spojené s účasťou zástupcov Bratislavy boli hradené organizátorom. Konferencie sa okrem mesta Vilnius a viacerých vládnych a akademických inštitúcii Litvy zúčastnili aj predstavitelia Rigy, Tallinnu, Varšavy a Kišiňova. Bratislava v rámci konferencie prezentovala dva projekty – participatívny rozpočet ako nástroj e-demokracie a e-strážca pre seniorov. Obe prezentácie sa stretli so značným záujmom ostatných účastníkov. Mesto Vilnius vyjadrilo záujem o výmenu informácií najmä v otázke starostlivosti o seniorov.

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »


Aktualizácia: 7.3.2012
Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zahraničné pracovné cesty > Zahraničné pracovné cesty 2012 > Zahraničné pracovné cesty 2012: Marec

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Cesta: Titulka

Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.